ACO PRO w służbie płazów i małych zwierząt

tatry
Przewodnik ekoturysty – jak C&A wspiera ochronę przyrody podczas uprawiania turystyki wędrówkowej, górskiej i rowerowej
15 sierpnia 2018
floree aplikacja
Uczniowie na ratunek planecie, czyli FLOREE App
7 kwietnia 2020
ACO dla środowiska - ACO PRO

Firma ACO Elementy Budowlane Sp. z o. o. od lat produkuje materiały przyjazne środowisku, służące do ochrony drobnych kręgowców, w tym płazów wzdłuż szlaków komunikacyjnych. Swoje rozwiązania przedstawia w najnowszym katalogu „Systemy tuneli i ścianek naprowadzających dla płazów i małych zwierząt ACO PRO”.

Ludzie płazom zgotowali ten los…

Rozwój cywilizacji spowodował, iż wiele siedlisk płazów i małych zwierząt poprzecinanych jest drogami komunikacyjnymi.

Sezonowe migracje pomiędzy środowiskiem lądowym a terenami składania skrzeku, kończą się negatywnymi konsekwencjami dla płazów i bezpośrednio wpływają na zmniejszenie się ich populacji. Płazy i małe zwierzęta przemieszczają się wolno i mogą spędzać dość długi czas na pokonywanych drogach, co powoduje, iż wiele z nich ginie pod kołami pojazdów. Zwierzęta podejmujące masowe migracje pod koniec zimy lub latem po burzach, są szczególnie narażone na wysokie ryzyko potrącenia przez samochody. W niektórych przypadkach może to doprowadzić nawet do wyginięcia ich całych lokalnych populacji. Zwierzęta pojawiające się na drodze to także ryzyko dla kierowców, którzy dostrzegając je w ostatniej chwili, gwałtownie skręcają, by je ominąć lub ostro hamują.

Bezpieczeństwo publiczne oraz ochrona gatunków – to właśnie korzyści, jakie płyną z zastosowania stworzonych przez firmę ACO systemów ochrony płazów i małych zwierząt.

Systemy ochrony płazów i małych zwierząt ratują życie

Budowa takich systemów to bezpieczny i skuteczny środek zapewniający ochronę i przetrwanie gatunku. Spełnienie warunków bezpiecznych korytarzy dla zwierząt wymaga indywidualnie projektowanych rozwiązań budowlanych. Równie starannego zaplanowania wymaga dobór materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych oraz proces budowy. Opracowywane produkty muszą nie tylko doskonale odpowiadać potrzebom i zachowaniom migracyjnym zwierząt, ale także spełniać wszelkie wymogi techniczne. Planowanie, konsultacje, produkcja i monitorowanie systemu to podstawy opłacalnego, długotrwałego i skutecznego systemu ochrony zwierząt.

Systemy tuneli i ścianek naprowadzających dla płazów i małych zwierząt ACO PRO

Katalog firmy ACO Elementy Budowlane Sp. z o. o. możesz pobrać tutaj. ?

 PDF

Dobrze widzieć, że firmy, które znamy od lat, działają na rzecz środowiska. I nie zawsze są to działania oczywiste, gdy patrzy się na profil danego przedsiębiorstwa, jak choćby w przypadku C&A i przewodnika ekoturysty. Oby tak dalej!

 

zdjęcie: aco.pl