Uczniowie na ratunek planecie, czyli FLOREE App

ACO dla środowiska - ACO PRO
ACO PRO w służbie płazów i małych zwierząt
13 sierpnia 2019
pożary w Biebrzańskim Parku Narodowym zbiórka
Ratujmy Biebrzański Park Narodowy!
22 kwietnia 2020
floree aplikacja

FLOREE App już niedługo będzie zwiększać świadomość ludzi, jeśli chodzi o problemy ekologiczne na Ziemi.

 

Każdy może zrobić coś dla naszej planety

Nie jest tajemnicą, że nasza planeta nie ma się zbyt dobrze. I niestety, to my jesteśmy za to odpowiedzialni. Ale jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, by ratować Ziemię. I może to robić każdy z nas. Pocieszające jest to, że nasza świadomość rośnie, a wraz z nią rośnie też liczba ciekawych inicjatyw. Oto jedna z nich – FLOREE.

 

Aplikacja FLOREE

Pomagać może każdy z nas. Dosłownie każdy. Jak? Sposobów jest mnóstwo. Można zacząć od przyjrzenia się swoim nawykom i wyeliminowania nadmiaru śmieci, od ich dokładnej segregacji,  możemy przestać używać plastikowych butelek, albo wesprzeć działania jakiejś organizacji. Możemy też pójść o krok dalej i użyć nowych technologii.

aplikacja FLOREE

Technologia na pomoc planecie

Aplikacje mobilne to dziś chleb powszedni większości z nas. Korzystanie z nich stało się codziennością. Dlaczego więc nie wykorzystać aplikacji do pomocy naszej planecie? Tak zrobiła grupa uczniów z LO Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach, podejmując się stworzenia aplikacji tematycznej związanej z ekologią. A wszystko to w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Aplikacja otrzymała zacną nazwę „FLOREE”.

 

FLOREE App, a świadomość o zagrożeniach dla Ziemi

Celem aplikacji FLOREE jest ukazywanie ludziom problemów ekologicznych na świecie, zagrożeń z nimi związanych oraz sposobów przeciwdziałania degradacji środowiska. Brzmi fajnie, prawda?

Takie przedsięwzięcia są dziś ogromnie potrzebne.

Prace nad aplikacją już ruszył i trwają w najlepsze. Bardzo kibicujemy całej załodze FLOREE App i gorąco zachęcamy do śledzenia postępów w realizacji na Facebooku.

 

Powodzenia!

 

zdjęcia i grafiki: materiały FLOREE App